A50QS200-4 - MERSEN USA
Part# A50QS200-4  Manufacturer MERSEN USA  Part Type 500 Volt Fuse
(Clips, Holders, Blocks, etc.)
Part Number:A50QS200-4
Series:A50QS
Part Category: Fuse
Part Type: 500 Volt Fuse
Manufacturer:MERSEN USA
Description:FUSE - SEMI 500VAC/VDC VFA UL
Specifics: Amp-Trap Form 101 Semiconductor Fuse, Fast-Acting, Blade Bolt-In, 500VAC IR AC 200kA, 500VDC IR DC 100kA, 200A, 200 Amp, UL Listed, CSA, A50QS-200-4, A50QS 200-4, Ferraz Shawmut