Part# JLLS100.V  Manufacturer LITTELFUSE  Part Type Class T Fuse
(Clips, Holders, Blocks, etc.)
Part Number:JLLS100.V
Generic Part: JLLS-100
Series:JLLS
Part Category: Fuse
Part Type: Class T Fuse
Manufacturer:LITTELFUSE
Description:FUSE - T 600VAC/300VDC FA UL
Specifics: POWR-GARD, Current Limiting, Fast Acting, Class T Fuse, Bolt-In, 600VAC, IR AC 200kA, 300VDC, IR DC 20kA, 100A, 100 Amp, UL Listed, CSA, CE, JLLS 100, JLLS100